HOMO NITRIENSIS
HOMO NITRIENSIS
nitrianska humanitná spoločnosť

Charitatívny Majáles NITRA v KROJI 2018

Nitrianska humanitná spoločnosť - HOMO NITRIENSIS organizuje tento rok už svoj druhý ročník Charitatívneho  majálesu – NITRA v KROJI. Podujatie sa uskutoční v pondelok - 30. apríla 2018 od 17.00 hodiny v priestoroch Estrádnej haly PKO na ulici Janka Kráľa v Nitre.

Programovým cieľom tohto podujatia je prispieť k zachovaniu kultúrneho dedičstva a ľudových tradícií prostredníctvom prezentácie  rozmanitosti  krojov regiónu Nitrianskeho samosprávneho kraja.
Charitatívny cieľ tohto podujatia spočíva v tom, že výťažok bude použitý na zakúpenie zdravotných pomôcok pre Zariadenie opatrovateľskej služby pre seniorov na Jánskeho ulici v Nitre.   

Charitatívny Majáles NITRA v KROJI sa bude konať pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu a primátora Mesta Nitra Jozefa Dvonča.

Súčasťou programu bude prehliadka krojov regiónu Nitrianskeho samosprávneho kraja, stavanie Mája, vystúpenie mužskej speváckej skupiny LIDOVEC zo Solčian, vystúpia HELINGONKÁRI zo Zvolenskej Slatiny a samozrejme krojovaná zábava.
V rámci prehliadky krojov sa budú prezentovať folklórne súbory, folklórne skupiny, ale aj neformálne skupiny ľudí, ktoré predvedú kroje svojej obce alebo regiónu. Nakoľko sa podujatie bude konať v predvečer 1. mája, pripomenieme si aj tradíciu stavania Májov. Krojovaná zábava bude prebiehať formou spoločenskej tanečnej zábavy. Do tanca, bude hrať hudobná skupina PROFIL.

Ak nemáte kroj, nevadí, stačí si obliecť voľný spoločenský odev. Ale ak kroj máte, oblečte si ho, odmeníme Vás za to darčekom.
Vstupenka stojí 15 EUR na osobu  a zahŕňa    bohatý kultúrny program, večeru, víno a občerstvenie.
Vstupenky si môžete zakúpiť u pani Vierky Zaujecovej. Kontakt: tel.: 0902 960 670, mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Bude nám cťou, ak prijmete pozvanie na toto podujatie.  Príďte sa zabaviť a zároveň urobiť dobrý skutok. Tešíme sa na Vás.