HOMO NITRIENSIS
HOMO NITRIENSIS
nitrianska humanitná spoločnosť

Charitatívny dar pre Zariadenie sociálnych služieb na Viničkách

V utorok, 27. júna 2023, patril opäť medzi radostné dni členiek HOMO NITRIENSIS, keďže  mali možnosť darovať elektroterapeutický prístroj Rebox-Physio 4, klientom Zariadenia sociálnych služieb na Viničkách.

Toto zariadenie v hodnote 2 400 eur bolo zakúpené z výťažku charitatívneho majálesu, ktorý bol organizovaný 30. apríla. Odovzdávania sa spolu s nami zúčastnil aj Ing. Branislav Becík, PhD., predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý významným spôsobom podporoval po celý čas túto našu iniciatívu. V zariadení sme boli privítaní tak pani riaditeľkou Jankou Moravčíkovou a jej najbližšími spolupracovníčkami, ako aj samotnými klientmi. Osobitného uvítania sa pánovi predsedovi, ale aj nám dostalo od našej čestnej predsedníčky pani Olinky Csákayovej, ktorá nás privítala krásnym slovanským zvykom, chlebom a soľou. 

Na začiatku celého aktu odovzdávania bolo otvorenie novej časti zariadenia, ktorá nesie názov Revitalizácia oddychovej zóny pre seniorov. Túto zónu otvárali spoločne pán predseda NSK, prezidentka HOMO NITRIENSIS a pani riaditeľka J. Moravčíková. Osobitne nás potešila možnosť prejsť sa po zariadení sociálnych služieb a porozprávať sa s jeho klientmi. Klienti si po slávnostnom odovzdaní mohli tento prístroj aj hneď vyskúšať. Je účinný pri odstraňovaní, či zmierňovaní bolestí krížov, nôh, rúk, krčnej chrbtice. Veríme, že tento prístroj bude klientom tohto zariadenia účinne pomáhať.

Copyright © 1992-2022 HOMO NITRIENSIS | webmail